Indonesia 0.4%Indonesia

Twoje IP 18.207.240.230
US

OMEGA ZDOBYŁA 24 MEDALE NA MISTRZOSTWACH PODLASIA W PŁYWANIU

W miniony piątek i sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 324 zawodniczek i zawodników z 13 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym.

Zawodnicy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego osiągnęli sukces zdobywając 24 medale: 9 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych, ustanawiając siedem nowych rekordów klubu.

Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2009 i młodsi, 2008, rocznik 2007, 2006, 2005, 2004 i starsi. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów Fina za 4 starty/.Na zakończenie mistrzostw nagrodzono trzech najlepszych zawodników i zawodniczki z każdej kategorii wiekowej.

W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2009 i młodsi, najbliżej strefy medalowej byli Michalina Hajduk i Alex Kuklicz. Michalina zajęła czwarte miejsca w wyścigach na 50m i 100m stylem klasycznym. Alex był czwarty w rywalizacji na 50m stylem klasycznym.

W kategorii wiekowej 2008 i młodsi znakomite starty zaliczył Sebastian Michałowski, który czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Sebastian zwycięzył na dystansach 50m /nowy rekord klubu/ i 100m stylem klasycznym, 100m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/ i 50m stylem dowolnym. Zajął też drugie miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Sebastian zwyciężył w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku. Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Ignatowicz, który sięgnął po srebrny krążek w wyścigu na 100m stylem grzbietowym.

Zawodnicy z rocznika 2007 mogą mowić o dużym pechu. Aż trójka z nich „otarła się”o medal zajmując czwarte miejsca w swoich startach. Dawid Uljasz trzykrotnie był czwarty w rywalizacji na dystansach 100m stylem dowolnym, 50m i 100m stylem klasycznym. Monika Malicka zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym natomiast Amelia Kukisz zajęła również czwarte miejsce w rywalizacji na dystansie 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2006 wspaniale zaprezentowała się Iga Kuklicz, która czterokrotnie stawała na podium. Iga zdobyła  złoty medal na dystansie 100m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/ oraz trzy srebrne na dystansach: 100m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/ oraz 400m stylem dowolnym. Iga zajęła drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Wśród chłopców bardzo dobry start zaliczył Michał Miszkin, który zdobył srebrny medal na dystansie 100m stylem motylkowym.

W roczniku 2005 znakomicie zaprezentowała się Justyna Łopatecka, która zdobyła trzy medale: złoty na 100m stylem motylkowym i dwukrotnie brążowy na dytsnsie 50m stylem motylkowym oraz 200m stylem dowolnym.

W roczniku 2004 i starsi zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Udane zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz, która we wszystkich swoich startach zdobywała medale: złoty na dystansie 200m stylem dowolnym, srebrny na 400m stylem dowolnym oraz dwa brązowe na 50m i 100m stylem dowolnym. Zuzia w klasyfikacji końcowej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku zajęła trzecie miejsce.

Bardzo dobre występy odnotowała Agnieszka Ancypo zdobywając złoty medal na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz trzy srebrne na dystansach 50m i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem motylkowym. Agnieszka zajęła drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej.

Wśród chłopców z tej kategorii wiekowej świetnie pływał Eryk Michałowski, zdobywając trzy medale: złoty na 100m stylem klasycznym, srebrny w wyścigu na 50m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/ oraz brązowy na 100m stylem zmiennym /nowy rekord klubu/. Ustanowił również rekord klubu w wyścigu na 50m stylem dowolnym.

Wielkie podziękowania należą się pozostałym zawodnikom OMEGI, którzy pobili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w rywalizację: Karolina Miszkin, Paulina Breczko, Natalia Glińska, Krystian Pezowicz, Amelia Biziuk, Amelia Jurgiel, Zuzanna Breczko, Jakub Boguszewski oraz Marcel Nowik.