Translate

Belarusian English Estonian German Latvian Lithuanian Russian Ukrainian
Poland 91.6%Poland
United States 5%United States
Germany 0.9%Germany
Mexico 0.4%Mexico
Norway 0.4%Norway
Romania 0.4%Romania

DzisiajDzisiaj20
WczorajWczoraj42
RazemRazem127033
Twoje IP 3.236.122.9
US


Rekordy województwa, rekordy klubowe, rekordy życiowe oraz medale OMEGI w Olsztynie.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 

 

 

 

W minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Olsztynie III Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna. Była to mocno obsadzona impreza, w której startowało blisko 600 zawodników z 53 klubów pływackich z Polski, Litwy, Ukrainy i Rosji. Zmagania były atrakcyjne dla zawodników, ponieważ mogli się wykazać na we wszystkich stylach pływackich i rywalizować na wszystkich możliwych dystansach na basenie 50-metrowym. Każdy zawodnik miał prawo startu w sześciu konkurencjach indywidualnych. Zawody były rozgrywane z siedmiu kategoriach wiekowych.

 

W Olsztynie Omegę reprezentowało jedenastu zawodników. Podopieczni trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli osiem medali: jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe. Ustanowili przy tym wiele rekordów życiowych i rekordów klubu oraz dwa rekordy województwa.

 

     W grupie zawodników z najmłodszych kategorii wiekowych najlepiej wypadł Sebastian Michałowski. Sebastian „otarł się o podium” w wyścigu na 100m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce. W pozostałych występach zajmował miejsca w pierwszej ósemce najlepszych zawodników. We wszystkich startach ustanowił on nowe rekordy klubu na pływalni 50-metrowej wśród 11-latków. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze spisała się Zuzanna Breczko, która w swoich pierwszych startach na pływalni 50 metrowej plasowała się w pierwszej dziesiątce i ustanowiła nowy rekord klubu na 100m stylem klasycznym. Z dobrej strony pokazał się również Jakub Ignatowicz, który w ustanowił nowe rekordy życiowe.

 

 

     W kategorii wiekowej 2007 na dobrym poziomie pływali Monika Malicka, Amelia Kukisz i Marcel Nowik, którzy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w rywalizację ze swoimi rówieśnikami. Monika Malicka ustanowiła 3 rekordy klubu na 50m i 100m stylem klasycznym oraz 50m stylem grzbietowym.

 

     Spośród starszych zawodników znakomicie zaprezentowała się Iga Kuklicz rywalizująca w kategorii wiekowej rocznik 2006. Iga w swoich sześciu startach czterokrotnie stawała na podium,zdobywając: złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym/nowy rekord klubu i województwa/ oraz dwa srebrne medale w wyścigach na 100m klasycznym/nowy rekord klubu/ i 200m stylem klasycznym/nowy rekord klubu i województwa / oraz brąz na 200m stylem grzbietowym/nowy rekord klubu/. Na dystansie 50m stylem grzbietowym nie zdobyła medalu, ale ustanowiła nowy rekord klubu.

 

      W kolejnej kategorii wiekowej rocznik 2005 świetną dyspozycję zaprezentowała Justyna Łopatecka. Zdobyła ona brąz na 50m stylem dowolnym. Była też w czołówce w swoich startach na 50m stylem motylkowym, 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem dowolnym, plasując się z siódemce najlepszych zawodniczek.

 

W roczniku 2003 bardzo dobre starty zaliczyła Agnieszka Ancypo. Aga w swoich pięciu startach, trzykrotnie stawała na podium, zdobywając: srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz dwa brązowe medale w wyścigach na 100m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz 50m stylem dowolnym.

 

 

      W tym samym roczniku dobre zawody zaliczyła Julia Sołoniewicz. Julia w swoich najlepszych występach plasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek, ustanowiła nowy rekord życiowy na 50m stylem klasycznym.

 

 

      Wśród chłopców z rocznika 2003 na dobrym poziomie pływał Eryk Michałowski. Eryk zajął szóste miejsce w wyścigu na 200m stylem klasycznym. W pozostałych startach plasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników.

 

61763218 2270564723025050 208953771017895936 n