Translate

Belarusian English Estonian German Latvian Lithuanian Russian Ukrainian
Poland 91.6%Poland
United States 5%United States
Germany 0.9%Germany
Mexico 0.4%Mexico
Norway 0.4%Norway
Romania 0.4%Romania

DzisiajDzisiaj42
WczorajWczoraj73
RazemRazem87822
Twoje IP 107.23.129.77
UNKNOWN


Omega uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

        W dniach 24-27.05.2018 roku najlepsi zawodnicy z naszego kraju rywalizowali w Łodzi w walce o medale i kwalifikacje na najważniejsze imprezy międzynarodowe na 91 Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców. Do Łodzi przbyło łącznie 821 najlepszych zawodników za 145 klubów w naszym kraju. W zawodach mogli uczestniczyć zawodnicy 14 letni i starsi. Nie zabrakło największych gwiazd polskiego pływania: Kacpra Majchrzaka, Pawła Juraszka, Radosława Kawęckiego, Alicji Tchórz, Anny Dowgiert, Konrada Czerniaka, Kacpra Stokowskiego, Tomasza Polewki, Wojciecha Wojdaka, Filipa Zaborowskiego, Jana Świtkowskiego, Dominiki Sztandery, Marcina Stolarskiego, Klaudii Naziębło i wielu, wielu innych! Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców obfitowały w wiele niesamowitych wydarzeń, a także wyłoniły nowe gwiazdy pływania, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły zapewne mocne filary polskiej kadry narodowej. Zwycięstwa faworytów przeplatały się z niespodziewanymi triumfami młodszych rywali, nie brakowało też rekordowych wyników. W trakcie mistrzostw pobito 14 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych.

 

W imprezie po raz pierwszy wzięła udział czwówrka zawodników UKS Omega: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Zuzanna Rogowicz oraz Eryk Michałowski. Zawodnicy wypadli na miarę swoich możliwości. Agnieszka i Eryk zbliżyli się do swoich rekordów życiowych. Bardzo dobre starty zaliczyła Julia Sołoniewicz, która w czterech wyścigach poprawiła “życiówki”. Formą błysnęła też Zuzia Rogowicz, ustanawiając nowy rekord klubu na dystansie 400m stylem dowolnym. Udział w największej imprezie pływackiej w naszym kraju był dla zaowdników Omegi dużym przeżyciem i przyjemnością. Po raz pierwszy zetknęli się z tak dużymi środkami bezpieczeństwa. Zawodnicy byli umieszczeni w odzielnym skrzydle basenu i nie wpuszczano do nich osób trzecich, publiczność była sprawdzana przez ochronę wykrywaczem metalu. Był to jednak przede wszystkim kolejny start kontrolny na basenie o wymiarach olimpijskich przed Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się pod koniec czerwca /14-latków w Olsztynie/ w połowie lipca 15- latków /w Oświęcimiu/.

33937652 1743029885778539 9218967440518545408 o