Translate

Belarusian English Estonian German Latvian Lithuanian Russian Ukrainian
Poland 91.6%Poland
United States 5%United States
Germany 0.9%Germany
Mexico 0.4%Mexico
Norway 0.4%Norway
Romania 0.4%RomaniaRekordy województwa, rekordy klubowe, rekordy życiowe oraz medale OMEGI w Olsztynie.

 

 

 

 

W minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Olsztynie III Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna. Była to mocno obsadzona impreza, w której startowało blisko 600 zawodników z 53 klubów pływackich z Polski, Litwy, Ukrainy i Rosji. Zmagania były atrakcyjne dla zawodników, ponieważ mogli się wykazać na we wszystkich stylach pływackich i rywalizować na wszystkich możliwych dystansach na basenie 50-metrowym. Każdy zawodnik miał prawo startu w sześciu konkurencjach indywidualnych. Zawody były rozgrywane z siedmiu kategoriach wiekowych.

 

W Olsztynie Omegę reprezentowało jedenastu zawodników. Podopieczni trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego zdobyli osiem medali: jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe. Ustanowili przy tym wiele rekordów życiowych i rekordów klubu oraz dwa rekordy województwa.

 

     W grupie zawodników z najmłodszych kategorii wiekowych najlepiej wypadł Sebastian Michałowski. Sebastian „otarł się o podium” w wyścigu na 100m stylem dowolnym zajmując czwarte miejsce. W pozostałych występach zajmował miejsca w pierwszej ósemce najlepszych zawodników. We wszystkich startach ustanowił on nowe rekordy klubu na pływalni 50-metrowej wśród 11-latków. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze spisała się Zuzanna Breczko, która w swoich pierwszych startach na pływalni 50 metrowej plasowała się w pierwszej dziesiątce i ustanowiła nowy rekord klubu na 100m stylem klasycznym. Z dobrej strony pokazał się również Jakub Ignatowicz, który w ustanowił nowe rekordy życiowe.

 

     W kategorii wiekowej 2007 na dobrym poziomie pływali Monika Malicka, Amelia Kukisz i Marcel Nowik, którzy ustanowili swoje nowe rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w rywalizację ze swoimi rówieśnikami. Monika Malicka ustanowiła 3 rekordy klubu na 50m i 100m stylem klasycznym oraz 50m stylem grzbietowym.

 

     Spośród starszych zawodników znakomicie zaprezentowała się Iga Kuklicz rywalizująca w kategorii wiekowej rocznik 2006. Iga w swoich sześciu startach czterokrotnie stawała na podium,zdobywając: złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym/nowy rekord klubu i województwa/ oraz dwa srebrne medale w wyścigach na 100m klasycznym/nowy rekord klubu/ i 200m stylem klasycznym/nowy rekord klubu i województwa / oraz brąz na 200m stylem grzbietowym/nowy rekord klubu/. Na dystansie 50m stylem grzbietowym nie zdobyła medalu, ale ustanowiła nowy rekord klubu.

 

      W kolejnej kategorii wiekowej rocznik 2005 świetną dyspozycję zaprezentowała Justyna Łopatecka. Zdobyła ona brąz na 50m stylem dowolnym. Była też w czołówce w swoich startach na 50m stylem motylkowym, 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem dowolnym, plasując się z siódemce najlepszych zawodniczek.

 

W roczniku 2003 bardzo dobre starty zaliczyła Agnieszka Ancypo. Aga w swoich pięciu startach, trzykrotnie stawała na podium, zdobywając: srebrny medal na dystansie 50m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz dwa brązowe medale w wyścigach na 100m stylem motylkowym /nowy rekord klubu/ oraz 50m stylem dowolnym.

 

      W tym samym roczniku dobre zawody zaliczyła Julia Sołoniewicz. Julia w swoich najlepszych występach plasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek, ustanowiła nowy rekord życiowy na 50m stylem klasycznym.

 

      Wśród chłopców z rocznika 2003 na dobrym poziomie pływał Eryk Michałowski. Eryk zajął szóste miejsce w wyścigu na 200m stylem klasycznym. W pozostałych startach plasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników.

 

61763218 2270564723025050 208953771017895936 n

14 medali OMEGI w Suwałkach

 

     W minioną sobotę i niedzielę. na basenie Aqaparku w Suwałkach odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora OSiR. W zawodach wzięły udział reprezentacje 14 klubów z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kluby z Litwy. UKS Omega reprezentowała 13-osobowa grupa, składająca się w większości z najmłodszych pływaków. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych i była podzielona na trzy bloki. Każdy zawodnik miał prawo startu w sześciu konkurencjach indywidualnych /dwa razy w każdym bloku zawodów/.

 

Zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 14 medali: 7 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe, ustanawiając przy tym cztery rekordy klubu i wiele rekordów życiowych.

 

W kategorii wiekowej rocznik 2009 i młodsi dobrze zaprezentowali się najmłodsi pływacy Omegi Izabella Korolczuk i Kuklicz Alex, którzy w swoich startach plasowali się w okolicach dziesiątego miejsca.

 

W kategorii wiekowej rocznik 2008-2007 startowała najliczniejsza grupa zawodników Omegi. Wśród dziewcząt najlepsze wyniki uzyskała Monika Malicka zajmując szóste miejsce w wyścigu na 50m stylem klasycznym oraz ósmą lokatę na 100m stylem dowolnym. Wśród chłopców bardzo dobre występy odnotowali Łukasz Biziuk, który był czwarty na 200m stylem klasycznym, Dawid Uljasz zajmując również czwarte miejsce na 50m stylem klasycznym oraz Sebastian Michałowski, który zajął ósme miejsce w wyścigu na dystansie 100m stylem grzbietowym. Pozostali zawodnicy Omegi: Zuzanna Breczko, Amelia Kukisz, poprawili swoje rekordy życiowe i włączyli się rywalizację na zawodach.

 

W kolejnej kategorii wiekowej - rocznik 2006-2005 z bardzo dobrej strony pokazały się Iga Kuklicz oraz Justyna Łopatecka. Iga czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium zwyciężając w konkurencjach: 50m/nowy rekord klubu/, 100m i 200m stylem klasycznym, oraz 50m stylem grzbietowym. Zajęła również czwarte miejsce na 100m stylem zmiennym i piąte na 100m stylem dowolnym. Bardzo dobre występy odnotowała Justyna Łopatecka, która trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebro na dystansie 200m stylem dowolnym, dwa brązy na 50m i 100m stylem motylkowym. Zajęła także czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym(przegrała 3 miejsce o 0,01s).
       W klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę w tej kategorii wiekowej /decydowała suma punktów FINA za 4 najlepsze starty/ Iga zajęła drugie natomiast Justyna czwarte miejsce. Wśród chłopców dobrze zaprezentował się Michał Miszkin, który był szósty na dystansie 100m stylem motylkowym.

 

W kategorii rocznik 2004 i starsi multimedalistką została Agnieszka Ancypo, zdobywając pięć medali. Aga zwyciężyła na dystansach 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym/ nowy rekord klubu/ oraz 100m stylem grzbietowym. Sięgnęła po srebro na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym /nowy rekord klubu/. Zajęła też czwarte miejsce na 100m stylem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce. Bardzo dobrze zaprezentował się Eryk Michałowski, który startował tylko w jednym bloku zawodów. Eryk dwukrotnie zajął trzecie miejsce w wyścigach na 200m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/ i 100m stylem zmiennym.

 20190519 130005

 

Pięć medali Omegi w międzynarodowych zawodach pływackich na Litwie

 

     W dniach 05-06.04.2019r. zawodnicy UKS OMEGA Sokółka wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Pływackich „Dzukija Cup” w Alytusie na Litwie. Była to bardzo silnie obsadzona impreza, w której startowało 500 zawodników z 20 klubów z Litwy, Łotwy, Rosji, Białorusi i Polski. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Wśród zawodników z Litwy startowali mistrzowie tego kraju, trenujący w szkołach mistrzostwa sportowego. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: 11-14 lat, 15-16 lat i 17 lat i starsi. Dla naszych starszych zawodników była to kolejna w tym roku impreza na basenie o wymiarach olimpijskich /50m/, która ma na celu przygotowanie do Mistrzostw Polski Juniorów w lipcu br.

    Pływacy z UKS OMEGA Sokółka, przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego, zdobyli w tej trudnej rywalizacji pięć medali: jeden złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.

    W kategorii wiekowej 11-14 lat startowało aż 10 młodych zawodników Omegi, dla większości których były to pierwsze zawody na pływalni 50-metrowej. W tej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowały się Justyna Łopatecka i Iga Kuklicz. Iga zajęła siódme miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/, była również dziewiąta na dystansie 200m stylem dowolnym,. Justyna zaliczyła bardzo dobry start na 100m stylem motylkowym zajmując szóste miejsce. Pozostali pływacy Omegi: Amelia Kukisz,Weronika Leosz, Monika Malicka, Marcel Nowik, Sebastian Michałowski, Paweł Czaban, Dawid Uljasz, Jakub Ignatowicz, aktywnie włączyli się w rywalizację w zawodach i ustanowili swoje pierwsze rekordy życiowe na „długim” basenie.

    W kategorii wiekowej 15-16 lat znakomicie zaprezentowała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia w świetnym stylu zwyciężyła na 200m stylem dowolnym, ustanawiając nowy rekord klubu. Była też piąta na 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji na n najlepsza zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej / punkty Fina za jeden najlepszy start/ zajęła drugie miejsce. Swoją bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Agnieszka Ancypo, która dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium w wyścigach dystansie 50m i 200m stylem dowolnym. Płynąc poza konkurencję na 100m stylem grzbietowym uzyskała najlepszy czas w swojej kategorii wiekowej, ustanawiając przy tym nowy rekord klubu. Aga zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej. Udany start zaliczyła również Julia Sołoniewicz zdobywając brąz w wyścigu na 50m stylem dowolnym. Julia była również szósta na 100m stylem motylkowym.

    Z bardzo dobrej strony pokazał się Eryk Michałowski. Wywalczył on brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym, bijąc w jednym starcie rekordy klubu na 50m i 100m stylem motylkowym. Zajął on bardzo dobre czwarte miejsce w wyścigu na 200m stylem zmiennym. Płynąc poza konkurencją ustanowił ponadto rekord klubu na 50m stylem dowolnym.

56927317 2179509665463890 5281130819824386048 n

 

 

UKS Omega z medalami w Wiosennych Zawodach Pływackich.

 
 

    W minioną sobotę odbyły się na Pływalni Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Białymstoku Wiosenne Zawody Pływackie. W zawodach wzięło udział 190 zawodników reprezentujących 8 klubów z województwa podlaskiego. UKS Omega reprezentowała trzynastoosobowa grupa pływaków. Rywalizacja została przeprowadzona w pięciu kategoriach wiekowych.

 

    Zawodnicy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 11 medali: cztery złote, dwa srebrne i pięć brązowych, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy klubu.

 

    W kategorii wiekowej rocznik 2008 znakomite starty odnotował Sebastian Michałowski, zwyciężając na dystansach 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem klasycznym.

 

    W kategorii wiekowej rocznik 2007 bardzo dobry start zaliczył Łukasz Biziuk, który był trzeci na 100m stylem klasycznym. Nowe rekordy życiowe ustanowili Dawid Uljasz oraz Amelia Kukisz. Dawid w swoich startach na 100m stylem dowolnym, oraz 100m klasycznym „otarł się” o podium i zajął bardzo dobre czwarte miejsca. Amelia była piąta na 100m stylem dowolnym.

 

    W kategorii wiekowej 2005 - 2006 bardzo dobry start zaliczyła Iga Kuklicz, która zdobyła złoty krążek na 100m stylem grzbietowym. Zajęła też czwarte miejsce na 100m stylem klasycznym. Wśród chłopców z tego rocznika, dobrze zaprezentował się Michał Miszkin, który był piąty na 100m stylem motylkowym.

 

    Wśród czternastolatków rekordy życiowy oraz brązowy medal na 100m stylem dowolnym uzyskała Justyna Łopatecka. Dobrze zaprezentował się także Paweł Czaban, który poprawił swoją „życiówkę” na 100m stylem dowolnym.

 

    W najstarszej kategorii wiekowej 15 lat i starsi zawodnicy Omegi zdobyli najwięcej medali. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziła Agnieszka Ancypo, zwyciężając na dystansie 100m stylem motylkowym. Zajęła również czwarte miejsce na 400m stylem dowolnym. Z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Rogowicz. Zuzia dwukrotnie zajmowała drugą pozycję z swoich startach na 100m stylem dowolnym i 100m stylem grzbietowym Dobry wyścig zaliczyła również Maja Garkowska, zdobywając brązowy krążek na 100m stylem klasycznym. Wśród chłopców znakomicie zaprezentował się Eryk Michałowski zajmując trzecie miejsca w rywalizacji na dystansach 200m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym. Eryk w obu startach ustanowił nowe rekordy klubu.

 

55935510 2167487873332736 5143751716721655808 n

Udane starty juniorów Omegi w Arena Grand Prix Puchar Polski w Lublinie

 

W minioną sobotę i niedzielę odbyły się w Lublinie na 50-metrowej pływalni „Aqua” drugie w tym roku zawody z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość 739 zawodników z 112 klubów z całej Polski. W rywalizacji mogli wziąć udział zawodnicy 14-letni i starsi. Sokółkę reprezentowała piątka juniorów pływaków: Eryk Michałowski, Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz, Zuzanna Rogowicz i Justyna Łopatecka. Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja w kategoriach wiekowych: junior młodszy 14, 15, 16 lat, junior 17-18 lat oraz w kategorii Open. Dla zawodników Omegi były to pierwsze zawody w tym roku, w których mogli rywalizować z najlepszymi zawodnikami kraju, takimi jak wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy Konrad Czerniak, czy aktualna wicemistrzyni Europy Alicja Tchórz. Dwudniowe zmagania były dla młodzieży z UKS Omega pierwszym sprawdzianem na pływalni o wymiarach olimpijskich w tym sezonie. Było to też wielkie doświadczenie i możliwość spotkania z aktualnymi gwiazdami polskiego pływania.

W trakcie imprezy podopieczni trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego aktywnie włączyli się w rywalizację, co zaowocowało ustanowieniem dziewięciu nowych rekordów klubu oraz wieloma rekordami życiowymi.


W grupie 14-latków po raz pierwszy na zawodach tej rangi rywalizowała Justyna Łopatecka. Justyna we wszystkich pięciu startach ustanowiła nowe rekordy życiowe w wyścigu na 50m stylem dowolnym zajęła bardzo dobre 15. miejsce.

W klasyfikacji 15- latków bardzo udane zawody zaliczyła Zuzanna Rogowicz. Została dwukrotnie sklasyfikowana na 8.miejscu w wyścigach na 100m i 400m stylem dowolnym /ustanowiła nowy rekord klubu/. Zajęła również 9. miejsce w swoim starcie na 200m stylem dowolnym i 11. pozycję na 50m stylem dowolnym.

Wśród 16–latków świetnie pływał Eryk Michałowski. W swoich startach ustanowił pięć rekordów klubu na dystansach: 50m i 100m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem dowolnym. W swoich startach Eryk plasował się w pierwszej dziesiątce rocznika 2003.

W grupie dziewcząt 16-letnich bardzo dobrze spisała się Agnieszka Ancypo, która ustanowiła dwa rekordy klubu na dystansach 100m stylem dowolnym i 50m stylem grzbietowym. W swoich pięciu startach Agnieszka zajmowała miejsca od 8. do 15. /na około 50 zawodniczek w tym roczniku/. Dobrze zmagania w Lublinie będzie wspominać również Julia Sołoniewicz, która w na dystansie 50m stylem klasycznym ustanowiła nowy rekord klubu /zajęła 8. miejsce/.

 

55576236 2159055020842688 8772091164409987072 o

 

 

Iga Kuklicz najlepszą młodziczką na Podlasiu.

     W dniach 15-16.03.2019r. na basenie Aquaparku w Suwałkach odbyła się   I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12- i 13-letnich w pływaniu. Jest to najważniejsza impreza pływacka w tym roku dla zawodników z rocznika 2006 i 2007 i ma zasięg ogólnopolski. W zawodach startowało 102 najlepszych zawodników z 11 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Każdy pływak miał możliwość czterech startów indywidualnych w ciągu dwóch dni zawodów. Omegę na tych zawodach reprezentowała grupa pięciu pływaków: Iga Kuklicz, Michał Miszkin, Monika Malicka, Dawid Uljasz oraz Łukasz Biziuk.

 

     Pływacy UKS Omega przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego osiągnęli bardzo dobre wyniki i zdobyli 4 medale.

 

     W roczniku 2006 znakomite starty odnotowała Iga Kuklicz. Iga zdobyła cztery medale : dwa złota na dytsnsach 100m i 200m stylem klasycznym, w obu występach poprawiając rekordy klubu w swojej kategorii wiekowej oraz open.. Sięgnęła również po srebro na 100m stylem grzbietowym oraz brąz w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Iga zwyciężyła klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę mistrzostw /suma punktów FINA za 4 starty/ i jest najlepszą młodziczką 13- letnią w naszym regionie. Na dobrym poziomie startował Michał Miszkin, który dwukrotnie zajmował szóste miejsca w wyścigach na 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym.

 

     Na miarę swoich możliwości zaprezentowali się także 12-latkowie Omegi. Najbliżej podium wśród zawodników z rocznika 2007 był Dawid Uljasz, który zajął czwarte miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym. Monika Malicka zaliczyła bardzo dobre starty na dystansach 100m stylem grzbietowym oraz 100m stylem klasycznym zajmując dwukrotnie siódme miejsca. Świetny występ i piątą lokatę na dystansie 200m stylem klasycznym miał także Łukasz Biziuk.

 

IMG 20190316 WA0002

 

 

 

Udane starty Omegi na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Olsztynie i Ostrowcu Świętokrzyskim

 

 

 

 

Od minionego piątku do niedzieli w Olsztynie oraz Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 i 15 Letnich w pływaniu. Na każdych z zawodów rywalizowało około 500 zawodników z ponad 130 klubów z całej Polski. Na tej najważniejszej pływackiej imprezie na pływalni 25-metrowej nie mogło zabraknąć zawodników UKS Omega. W Olsztynie Sokółkę reprezentowała 14-letnia Zuzanna Rogowicz, natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowała trójka naszych zawodników 15-letnich: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz oraz Eryk Michałowski. Mistrzostwa obywały się systemem porannych eliminacji oraz wieczornych finałów A i B, do których kwalifikowała się dwudziestka zawodników z najlepszymi czasami w danej konkurencji.

Zawodnicy Omegi przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego spisali się bardzo dobrze, czterokrotnie kwalifikując się do finałów B / walka o miejsca 11-20 w Polsce/ . W rywalizacji o finały ustanowiono pięć nowych rekordów klubu.

W Olsztynie znakomity start na 200m stylem dowolnym odnotowała Zuzanna Rogowicz, kwalifikując się z 13 czasem do finału B i bijąc przy tym rekord klubu. W finale B Zuzia zajęła trzecie miejsce utrzymując tym samym wysoką pozycję z kwalifikacji. Zuzia uzyskała ponadto 25.miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym oraz 29. miejsce na 100m w tym samym stylu.

W Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy Omegi trzykrotnie startowali w sesji finałowej. Znakomite dwa starty na 50m i 100m. /w obu poprawione rekordy klubu/ w stylu motylkowym odnotowała Agnieszka Ancypo, co dało jej kwalifikację do finału B.W finałowej serii Aga zajęła piąte miejsce na dystansie 100m oraz siódme miejsce na 50m w tym stylu. W swoich kolejnych startach na 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym otarła się o sesje finałową zajmując 22. i 21. miejsca i będąc pierwszą rezerwową do finału B /w stylu dowolnym zabrakło jej 0,11s/./ Dwa rekordy klubu na dystansach 50m stylem klasycznym /29..czas eliminacji/ oraz 100m stylem zmiennym zanotował Eryk Michałowski. Start na 100m stylem zmiennym dał mu pierwszą w karierze kwalifikację do finału B Mistrzostw Polski. Eryk w sesji finałowej zajął znakomite piąte miejsce, poprawiając przy tym czas z porannych eliminacji. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Sołoniewicz, odnotowując „życiówkę” na 50m stylem motylkowym /37. miejsce/ i bardzo dobre 24. miejsce na 100m stylem zmiennym./

48380673 2021194621295396 4724342095773433856 n